« امام سجاد (ع) : کسی که در زمان غیبت ما ، بر ولایت ما استوار باشد خداوند پاداش هزار شهید از شهدای جنگ بدر و احد را به او خواهد داد . »                                   « امام صادق(ع): کسی که برادرش را در کاری ناپسند ببیند و با اینکه می تواند او را از آن کار باز ندارد به او خیانت کرده است. »                                   « پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هر دینی منشی دارد و منش اسلام حیاست. »                                   « پیامبر فرمود: لباسی بپوش که انگشت نمای مردم نشوی و عزت و احترامت هم محفوظ بماند. »                                   « رسول خدا(ص): جهاد بر چهار قسم است: امر به معروف و نهی از منکر و صداقت در صبر و نفرت داشتن از فاسق »                                   « امام علی (ع) : هر اندازه دانش انسان افزون گردد ، توجه وی نسبت به نفس خود بیشتر می شود و در ریاضت و اصلاح آن کوشش بیشتری مبذول می کند . »                                   « امام صادق (ع) : هر کس کار نیکی را تعلیم دهد اجر او همانند اجر کسی باشد که به آن کار نیک عمل کند . »                                   « حضرت علی (ع): هر که نهی از منکر را با دل و دست و زبانش ترک کند، مرده ای در میان زندگان است. »                                   « امام علی(ع): بهترین لباس، لباسی است که تو را از خدا به خود مشغول نسازد. »                                   « فرزندان خود را به سه خصلت تربیت کنید : محبت پیامبرتان و محبت خاندان او و قرائت قرآن رسول خدا (ص) »                                  
جستجو در سایت
 جستجو:
 عنوان مورد جستجو:

نظرسنجی
لطفاً نظر خود را در مورد محتوای این سایت اعلام نمایید:


عالی : 41%       خوب : 22%
متوسط : 22%       ضعیف : 13%
آمار سایت
 بازدید امروز: 1
 بازدید ماه جاری: 786
 بازدید سال جاری: 9626
 کل بازدید ها: 227304
دریافت RSS آخرین اخبار
دریافت RSS آخرین اخبار دریافت RSS آخرین اخبار

حمایت از کودکان و نوجوانان مظلوم غزه در مراکز کانون فارس
همزمان با برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) حضور فعال کودکان و نوجوانان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جهرم، ویژه برنامه ی حمایت از کودکان بی گناه عزه با اجرای چندین فعالیت اجرا شد.
در ابتدا سرزمین فلسطین و به خصوص نوار غزه برای کودکان و نوجوانان معرفی شد و بعد از آن در مورد شعار "هَل مِن ناصرٍ یَنصُرُنی" امام حسین(ع) و وظیفه ی مسلمانان در کمک رسانی به مردم مظلوم غزه بحث و گفتگو شد.اعضاء در پایان برنامه برای کودکان و نوجوانان غزه دعا کردند.
در مرکز وراوی هم به جهت هم دردی با کودکان و نوجوانان غزه برنامه های مختلف فرهنگی هنری و ادبی ویژه ی اعضاء اجرا شد. معرفی وقایع و ایام، دعا و نیایش، ساخت نشریه، نوشتن نامه به کودکان و نوجوانان غزه، معرفی کتاب، نقاشی و اجرای فعالیت ادبی کاردستی و روخوانی اشعاری با موضوعات عاشورا، مداحی و سینه زنی از جمله برنامه های کانون وراوی بود.
در این ایام، اعضای مرکز زرقان نیز به عزاداری و سینه زنی پرداختند و ضمن یادآوری واقعه ی کربلا معرفی سرزمین فلسطین و اشاره به مظلومیت های مردم آن، دو کتاب موجود در مرکزبا نامهای "دیروز ایران حالا فلسطین" و "اینجا سرزمین من است"معرفی شد.معرفی شخصیت امام حسین (ع ) و یارانش و بازگویی قصه ی کودکان کربلا و دلاوری حضرت عباس (ع)، تهیه ی بیانیه ای با مضمون همدردی با کودکان غزه و دعا برای پیروزی و رهایی کودکان غزه از ظلم و ستم ظالمان و نوخه خوانی با دعوت از مداحان اهل البیت(ع) هم از جمله برنامه های مرکز استهبان بود.

تاریخ خبر: 12/09/1391

صفحه اصلی | مراکز فرهنگی هنری | معرفی فعالیتهای کانون | شرایط عضویت | اعضاء و آثار برگزیده | جشنواره ها و مسابقات | اخبار | تماس با ما | درباره ی ما | نقشه سایت

تمام حقوق این سایت برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس محفوظ است.